Україна знову закликала ООН створити трибунал щодо MH17

Україна знову закликала ООН створити трибунал щодо МН17 Поштівка
23 Вересня 2016, 12:12

Заява про можливе створення міжнародного трибуналу, який притягнув би до відповідальності винних у знищенні ракетою цивільного рейсу МН17 в небі над Східною Україною, зробив у четвер на засіданні РБ ООН глава українського МЗС Павло Клімкін.

“В минулому році зусилля зі створення міжнародного трибуналу щодо судового переслідування осіб, відповідальних (за збитий рейс MH17, – ред.) були саботовані в цьому залі шляхом вето одного постійного члена. Такий суд, я впевнений, був би нашим найефективнішим інструментом для відповіді на цей мерзенний злочин”, – заявив український міністр.

Він наголосив, що офіційний Київ продовжує роботу з іншими державами-партнерами в рамках Спільної слідчої групи для напрацювання варіантів механізму встановлення відповідальності за цей злочин.

Постійний представник Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін у відповідь назвав заяву глави українського МЗС “провокацією”. Він заявив, що в Москві сумніваються в об’єктивності розслідування катастрофи малазійського авіалайнера, закликавши Київ “визнати провину” за те, що він не закрив повітряний простір у зоні конфлікту.