Україна погрожує ЄС позовом через рішення щодо газопроводу OPAL

Рада закликала ЄС не допустити будівництва газопроводів в обхід України Поштівка
25 Листопада 2016, 16:41

Україна домовилася з Європейським Союзом провести додаткові консультації з приводу дозволу “Газпрому” збільшити прокачування газу трубопроводом OPAL в обхід України.

Якщо переговори на політичному рівні результату не дадуть, “Нафтогаз” може подати позов до Єврокомісії.

“Ми порушили питання, пов’язане з “Північним потоком”, зокрема з нещодавнім рішенням Єврокомісії про надання доступу “Газпрому” до системи OPAL. ЄС почув наші аргументи. Домовилися провести додаткові консультації для того, щоб ми могли знайти компроміс у цьому питанні”, – повідомив на брифінгу заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв.

Єлісєєв додав, що Україна вважає це рішення суперечливим, воно не враховує енергетичні інтереси України як члена договору про Енергетичне співтовариство.

“Паралельно Україна працює з країнами-членами ЄС… Керівник “Нафтогазу” проводить консультації з партнерами, зокрема із сусідніми країнами, щоб сформувати команду однодумців, які зможуть разом з нами перевести це питання в юридичну площину, якщо воно не буде вирішене політично”, – додав Єлісєєв.

Зокрема, за його словами, рішення Єврокомісії суперечить духу угоди про асоціацію та угоди про Енергетичне співтовариство, згідно з якою якщо одна сторона приймає рішення, вона повинна провести консультації, а таких з Україною не було.

Нагадаємо, що Єврокомісія дозволила російському “Газпрому” збільшити прокачку газу через трубопровід OPAL – продовження побудованого в обхід України “Північного потоку” на суші.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

“Газпрому” буде належати 50% в проекті, європейським компаніям OMV, BASF, Engie, Shell, Uniper – по 10%. Новий трубопровід планується побудувати поруч з “Північним потоком”.

У компанії “Нафтогаз України” заявляли, що транзит газу через Україну буде у три, або навіть чотири рази дешевшим, ніж через газопровід “Північний потік-2”.

Джерело:

ipress.ua