Україна подала в СОТ позов проти Росії через обмеження транзиту

13 Лютого 2017, 13:53

Україна направила в Світову організацію торгівлі (СОТ) вимогу про створення групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у Казахстан та Киргизстан.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Повідомляється, що з моменту застосування Україною положень зони вільної торгівлі з Євросоюзом з 1 січня 2016 року, Росія ввела обмеження транзитного руху автомобільними та залізничними шляхами з території України через територію РФ до Республіки Казахстан, а з 1 липня 2016 року і до Киргизької Республіки.

За оцінками експертів близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку Російської Федерації.

“З моменту застосування обмежувальних заходів, що оскаржуються, експорт товарів з України до країн Центральної/Східної Азії в 2016 році знизився на 38,3 % в порівнянні з 2015 роком. В цілому втрати експорту товарів до Казахстану та Киргизстану оцінюються в обсязі понад 0,4 млрд доларів. Ми віримо у обґрунтованість нашої позиції і докладатимемо всіх зусиль для її  доведення,” – сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська.

Зазначають, що позов щодо обмеження транзиту став вже другим позовом України в СОТ проти Російської Федерації за останній час. Наразі ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який охоплюватиме численні заборони та обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

Нагадаємо, в Кабміні впевнені у перемозі України в суперечках із Росією в в Європейському суді з прав людини.

Джерело:

РБК Україна