Україна отримає “безвіз” на початку 2017 року, – посол ЄС

Мінгареллі не впевнений, що всі країни ЄС підтримають безвізовий режим з Україною ПоштівкаПосол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі
27 Грудня 2016, 13:08

Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі сподівається, що в першій половині 2017 року вступить в силу безвізовий режим для України і буде ратифіковано Угоду про асоціацію.

Про це він розповів в інтервʼю виданню Realist Online.

“Рада ЄС прийняла рішення, що має обов’язковий юридичний характер для України і ЄС. Наскільки я розумію, він буде представлений двом палатам парламенту Нідерландів навесні. Ми всі сподіваємося, що обидві палати проголосують позитивно”, – зазначив Мінгареллі.

В продовження теми про “безвіз” для українців, посол ЄС нагадав, що позитивне рішення було прийнято 28 державами-членами, і тепер Європарламент в найближчі кілька місяців проголосує за припинення безвізового режиму для третіх країн.

“Як тільки це голосування відбудеться, законодавці підуть вперед, щоб забезпечити українцям можливість їздити без віз до країн Шенгенської зони”, – запевнив Мінгареллі.

При цьому він не може сказати точно, скільки часу це займе.

“У Брюсселі знову будуть переговори між Радою ЄС, Європарламентом і Єврокомісією, а потім законодавці повинні прийняти рішення – я не можу дати вам більш детальну інформацію”, – підсумував глава представництва ЄС в Україні.

Посол ЄС також відкинув припущення, що надання безвізу для України залежить від потенційних результатів наступних президентських виборів у Франції.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розраховує, що Європейський Союз зможе остаточно прийняти механізм припинення безвізового режиму в січні 2017 року.
З сайту Європарламенту прибрали індикативну дату розгляду питання про безвізовий режим для України.

Джерело:

espreso.tv