Україна не отримує західну летальну зброю через небажання влади

Javelin FGM-148Javelin FGM-148
19 Липня 2017, 23:17

Українська влада тільки декларуює своє бажання отримати західну летальну зброю, на ділі використовуючи цю вимогу як елемент внутрішньополітичної гри з населенням.

Таку думку висловив український військовий експерт Олег Жданов у своїй колонці на “Апострофі”.

“Низьку ініціативу України в питанні отримання летальної зброї можна пояснити політичними факторами. Зараз, фактично, в Збройних силах не відбувається ніякої реформи, крім фарбування паркану. Тин гнилий і валиться, але ми його постійно фарбуємо, а президент рапортує про реформи”, – заявив Жданов.

За його словами, після того, як президент України заявив про успішну реформу в армії і побудову найпотужнішої армії у Європі, у населення почало виникати питання – чому тоді ЗСУ не звільняє Донбас?

“Тоді ця хвиля швидко стихла, і ми повернулися до старої мантри – дадуть або не дадуть летальну зброю. Народ знову ведуть у цю балаканину. Американці сказали: “Бог з ним, дамо вам летальну зброю”. Розумієте, коли генеральний секретар НАТО і посол Євросоюзу в Україні, виходячи на трибуну Верховної Ради, починають і закінчують свої виступи фразою: “Коли ви почнете боротися з корупцією?”, в цьому і є головна відповідь”, – зазначив експерт.

Він підкреслив, що Україні ніхто не закривав ринок летального озброєння, яке можна було ще закупити на 300 млн доларів, які виділила Україні адміністрація президента США Барака Обами.

“Купити ми ніби не додумалися. Зрозуміло, що ми не можемо купити танки Abrams, винищувачі F-22 Raptor – це мільярди доларів, але що нам заважає на сьогоднішній день поміняти організаційно-штатну структуру Збройних Сил України та перебудувати підрозділи під стандарт НАТО?” – підсумував Жданов.