Україна і Казахстан домовилися про співпрацю у сфері атомної енергетики

Україна і Казахстан домовилися про співпрацю у сфері атомної енергетики ПоштівкаІгор Насалик
29 Серпня 2016, 10:23

Україна і Казахстан домовилися співпрацювати за чотирма напрямками у сфері атомної енергетики. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«По-перше, Україна розгляне можливість участі в будівництві заводу з виробництва ТВЕЛ в Казахстані. По-друге, Казахстан готовий створити з нами спільне підприємство з видобутку уранової руди в своїй країні», – заявив Насалик.

Міністр зазначив, що собівартість уранової руди в Казахстані становить близько 30 доларів за тонну, в Україні – 129 доларів.

«А ми купуємо півтори тисячі тон. Вигода очевидна», – підкреслив глава Міненерго.

Крім того, за його словами, Казахстан висловив готовність надати Україні свої технології вилуговування (видобуток руди і мінералів з допомогою хімічних розчинників, через свердловини, пробурені в поклад, – ред.), які є одними з найпрогресивніших у світі.

«На зустрічі Казахстан підтвердив готовність розвивати видобуток в Україні не шахтним методом, а методом вилуговування поверхні», – зазначив Насалик.

Ще один напрямок співпраці – закупівля Казахстаном української іонообмінної смоли (використовується при обробці радіоактивних стоків, очищення охолоджувальної води реакторів і фільтрів змішаної дії, – ред.) в обсязі близько 700 тон.

«17-18 вересня в Україну приїдуть представники «Казатомпрому» і ми будемо укладати відповідний меморандум. А потім відбудеться зустріч двох президентів, і швидше за все, меморандум перейде в державні зобов’язання двох сторін», – анонсував міністр.

Україна і Казахстан домовилися про співпрацю у сфері атомної енергетики