У записах Леонардо да Вінчі знайшли описи законів тертя, відкритих 200 років потому

У записах Леонардо да Вінчі знайшли описи законів тертя, відкритих 200 років потому Поштівка
25 Липня 2016, 12:48

Нове дослідження вчених з Кембриджського університету показало, що записи Леонардо да Вінчі, які раніше вважалися, як ті, що «не мають значення», містили описи законів тертя, які офіційно були відкриті лише 200 років потому.

Результати даного аналізу записів да Вінчі були опубліковані в журналі Wear, інформує «Голос українською».

У невеличкій книжечці, що належала Леонардо да Вінчі, дослідники виявили те, що йому вдалося досягти глибокого розуміння законів тертя за 200 років до того, як вони були формалізовані. Ці знання він застосовував до створення свого обладнання і при розробці проектів в наступні 20 років.

«Тести показали, що Леонардо зрозумів основи тертя в 1493 році» — повідомляє професор Ян Хатчінгс. «Він знав, що сила тертя, що діє між двома поверхнями ковзання, пропорційна навантаженню і не залежить від видимої області контакту між поверхнями. Сьогодні відкриття цих законів тертя належать французькому вченому Гільяму Амонтону, який виявив їх через 200 років після да Вінчі».

Ескізи і замітки Леонардо були засновані на його власних експериментах. Він аналізував взаємодії між колесами і осями, різьбами і шківами в сконструйованих ним машинах і зрозумів, коли тертя може бути корисним, а коли навпаки, знижує ефективність роботи.

У записах Леонардо да Вінчі знайшли описи законів тертя, відкритих 200 років потому