У ЄС хочуть перезапустити тристоронні газові перемовини за участю України та Росії

У ЄС хочуть перезапустити тристоронні газові перемовини за участю України та Росії ПоштівкаВіце-президент Європейської Комісії з енергетичного союзу Марош Шевчович
1 Вересня 2016, 15:42

Тристоронній формат газових перемовин пропонує унікальні можливості для Києва, Брюсселя та Москви. Про це написав віце-президент Європейської Комісії (ЄК) з енергетичного союзу Марош Шевчович на офіційній сторінці Європейського Союзу в Україні в Facebook, передає «112.ua».

«Ми хочемо перезапустити вдалий формат тристоронніх газових перемовин за участю України, Росії та Європейської Комісії. У минулому такий формат довів свою користь. Росія як експортер, Україна як транзитер та Євросоюз як головний імпортер мають спільний інтерес передбачуваності. У зв’язку із цим найближчими тижнями я також очікую на зустріч з російською владою», – заявив Шевчович.

Європейський політик також відзначив успіхи України в реформуванні енергетичної сфери, та зокрема, схвалив рішення українського уряду щодо функціонального розділення «Нафтогазу».

«Вкрай важливо найближчими місяцями швидко та послідовно впровадити це рішення. Якщо Україні вдасться підвищити свій рівень енергоефективності до середнього рівня ЄС, досягнені заощадження будуть більшими, аніж споживання енергії в Іспанії протягом усього року, Україна зможе навіть стати експортером енергії», – наголосив представник ЄК.

Нагадаємо, “Нафтогаз України” звернувся до Європейської Комісії (ЄК) з проханням створити моніторингову місію для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі (ГТС) на вході в ГТС України. Як відзначили в  «Нафтогазі», були зафіксовані випадки падіння тиску в російській ГТС, що ставлять під загрозу стабільність транзиту газу в ЄС.

У ЄС хочуть перезапустити тристоронні газові перемовини за участю України та Росії