У столиці Фінляндії заборонять особистий транспорт

У столиці Фінляндії заборонять особистий транспорт Поштівка
8 Липня 2016, 11:26

Муніципалітет Гельсінкі почав обговорення відмови від використання городянами особистого транспорту в межах міста з 2025 року. Населення 625-тисячного міста хочуть пересадити з особистих автомобілів на громадський транспорт. При цьому міська інфраструктура буде модернізована, передає Motor Page.

За словами фахівця з транспорту мерії Гельсінки Соні Хейккіля, для того, щоб безболісно пережити повну відмову від особистих автомобілів, крім очевидного розширення парків всіх видів громадського транспорту, розроблять спеціальну систему доступу до нього, яка до містян дійде як  додаток для смартфона.

З його допомогою можна буде скористатися будь-яким видом транспорту: замовити автомобіль з системи каршеринга, викликати таксі чи спеціальний автобус, а також подивитися детальний маршрут і розклад автобусів, тролейбусів і трамваїв.

Незважаючи на те, що реалізація плану призначена на 2025 рік, підготовка до нього йде вже зараз. Так, сервіс під назвою Kutsupuls надає можливість скористатися мікроавтобусом, який прокладає свій маршрут містом таким чином, щоб зробити зупинки у тих місцях, де це необхідно кожному пасажиру.

У столиці Фінляндії заборонять особистий транспорт