У справі про виділення землі псевдоЖБК в Харкові оголошено підозру держреєстратору

прокуратура
7 Червня 2017, 07:49

Під час розслідування у справі про виділення землі псевдожитлобудівельним кооперативам (псевдоЖБК), проведеного слідчими прокуратури Харківської області, оголошено підозру 38-річній начальниці відділу – держреєстратору одного з департаментів Харківської міської ради.

“Реєстратору інкримінується вчинення злочину за ч. 5 ст. 191 (заволодіння за попередньою змовою групою осіб чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) КК України”, – повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

За даними прокуратури, держреєстратор стала дев’ятою підозрюваною у справі. Раніше підозру по ч. 5 ст. 191 КК України було оголошено ще одному держреєстратору за незаконну реєстрацію юридичної особи, в результаті чого міськрада незаконно безоплатно виділила псевдоЖБК 1 га землі в Харкові вартістю понад 2,2 млн грн.

В ході досудового розслідування проведено ряд допитів, обшуків та судових експертиз. Слідство триває. Вживаються заходи, спрямовані на встановлення всього кола осіб, причетних до злочинної схеми незаконного виділення земельних ділянок.

На даний час існує два кримінальні провадження щодо незаконного виділення землі за “кооперативною схемою”. Досудове розслідування по одному з них проводить Генеральна прокуратура України. За фактами передачі землі, в тому числі в 2016 році – слідчі прокуратури області.

Паралельно з досудовим розслідуванням прокуратура оскаржить рішення про передачу цих земель у судах. Так, протягом 2016 псевдоЖБК виділено 36,6 га землі. За даними прокуратури, лише одне з 4 рішень сесії стосувалося виділення ділянки справжньому житлово-будівельному кооперативу, до складу якого входять учасники АТО. Інші рішення прокурори оскаржили в суді.

Згідно з чинним законодавством для поліпшення житлових умов городян міськрада має право безкоштовно виділяти під забудову земельні ділянки житлово-будівельним кооперативам. Для створення ЖБК потрібно дотриматися низки умов. До нього повинно входити не менше 5 осіб, які поставлені на квартирний облік. Крім того, члени ЖБК мають постійно проживати в населеному пункті, де буде будуватися житло тощо.

Організації, які мають абревіатуру ЖБК тільки в назві, фактично не є житлово-будівельними кооперативами та не мають законних підстав на безкоштовне отримання землі.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

У справі про виділення землі псевдоЖБК в Харкові оголошено підозру держреєстратору