У Росії заперечили наявність листа Януковича з проханням ввести війська в Україну

10 Березня 2017, 08:58

Про це йдеться у листі від Генеральної прокуратури РФ до Генпрокуратури України, який оприлюднив керівник ГПУ Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook.

У листі повідомляється, що на ні адміністрація президента РФ, ні Рада Федерації не отримували ніякого листа Януковича про використання російських військ на території України.

Також у Генпрокуратурі РФ запевняють, що будь-які заяви Януковича не були підставою для звернення президента РФ Володимира Путіна до Ради Федерації про дозвіл на використання російських військ в Україні.

Юрій Луценко сумнівається у правдивості повідомлення російської Генпрокуратури. Зокрема він нагадав, що про наявність такого листа згадував Чуркін під час виступу в РБ ООН.

“Але що робити з виступом Чуркіна в Раді Безпеки ООН про цей лист? Що робити з відеоінтерв’ю самого Януковича, який підтверджує, що писав такий лист?… Що врешті решт робити з відеозустрічі Путіна із пресою в м. Ново-Огарево. Під час вказаного інтерв’ю Путін, даючи відповідь на питання стосовно того, що може слугувати приводом для використання ЗС РФ на території України, неодноразово зазначив що у нього є “прямое обращение действующего и легитимного Президента Украины Януковича об использовании Вооруженных Сил для защиты жизни, свободы и здоровья граждан Украины…”, – питає Луценко.

“Відповідь на ці питання одна – скоро суд, який встановить істину і покарає зрадників та окупантів”, – резюмував генпрокурор.

Як повідомлялося УНІАН, раніше ЗМІ опублікували копію листа екс-президента України Віктора Януковича до глави РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська в Україну. Саме цей документ на засіданні РБ ООН 3 березня 2014 року продемонстрував представник Росії Віталій Чуркін. Попередньо Віталій Чуркін підтвердив справжність продемонстрованого документа своїм листом.

Джерело:

Уніан