У Росії відкликають всі двигуни ракет-носіїв Протон-М

25 Січня 2017, 17:11

Керівництво Роскосмосу вирішило відкликати на Воронезький механічний завод (ВМЗ) всі двигуни другого і третього ступенів ракет-носіїв Протон-М.

Приводом для цього стали технологічні проблеми, що розкрилися в ході вогневих випробувань.

Виправляти ситуацію будуть за допомогою іншого двигунобудівного підприємства — НВО Енергомаш. Йому належить провести аудит і додатковий технічний контроль всіх двигунів, які вже виробили на ВМЗ. Перевірки позначаться на термінах пусків Протонів: перший старт з Байконура, за найоптимістичнішими прогнозами, відбудеться не раніше літа, хоча раніше був запланований на лютий.

За результатами розслідування з’ясувалося, що при складанні двигунів використовувалися “неліквідні засоби”. Зокрема, замість матеріалів з вмістом дорогоцінних металів, які мають застосовуватися в цьому типі двигунів, використовувалися менш жаростійкі, які використовуються в інших типах двигунів. Зараз на підприємстві працюють співробітники ФСБ, прокуратури і СКР. Вони намагаються зрозуміти, як заміна матеріалів залишилася непоміченою представниками численних структур, які відповідають за контроль якості.

Під час виїзної наради керівництва держкорпорації Роскосмос, що відбувся на заводі 20 січня, було озвучено рішення про відкликання двигунів для Протонів на завод-виробник для перевірки та, у разі необхідності, усунення недоліків.

“Мова йде про всіх без винятку двигунах для Протонів, випущених на ВМЗ за останні кілька років. Це десятки одиниць, включаючи ті, що вже були доставлені на космодром Байконур”,— уточнив один із співрозмовників видання.

Раніше повідомлялося, що пуск ракети Протон попередньо перенесли після виявлення сміття в двигуні ракети.

Джерело:

НВ