У Польщі хочуть заборонити торгівлю в неділю

У Польщі хочуть заборонити торгівлю в неділю Поштівка
5 Жовтня 2016, 10:28

Сейм Польщі розглянув у першому читанні проект закону про заборону торгівлі в неділю у великих торговельних центрах і супермаркетах. Більшість партій висловилися за подальший розгляд цього питання у парламенті.

“Проведення неділі на прогулянках по торговельних центрах не може здійснюватися коштом відпочинку працівників торгівлі і їхніх сімей”, – заявив представник комітету законодавчої ініціативи по забороні торгівлі в неділю Альфред Буяра.

Він зазначив, що в Польщі треба врівноважити права споживачів і працівників торгівлі, як це є у країнах Західної Європи. Буяра наголосив, що працівники торгівлі вже 26 років чекають на цей закон, відчуваючи себе громадянами другої категорії.

Депутати правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) загалом підтримують цей проект закону, натомість опозиційні партії “Громадянська платформа” (РО) і “Сучасна” (N) критично ставляться до нього. Водночас, угруповання Kukiz’15 пропонує провести референдум з цього приводу.

Нещодавнє опитування польського Центру досліджень громадської думки (CBOS) свідчить, що більшість громадян Польщі (61%) виступають за введення заборони на торгівлю в неділю. Проти цього – 32% опитаних.

У відповідності до законопроекту, у неділю не працювали б великі торговельні центри та супермаркети. Натомість, у цей день залишалися б відкритими невеликі магазини, де працюють їх власники. Крім того, під дію закону не підпадали б, зокрема, автозаправки, аптеки та кіоски.

У Польщі хочуть заборонити торгівлю в неділю