У Пекіні вежа, що збирає смог, очистила понад 30 млн кубометрів повітря

29 Грудня 2016, 11:49

Встановлена ​​в Пекіні концептуальна вежа Smog Free Tower за 40 днів очистила від смогу і інших шкідливих часток більш 30 000 000 кубічних метрів повітря.

Після того, як очисна вежа студії Roosegaarde дебютувала в Роттердамі та Амстердамі в минулому році, розробники вирішили розширювати число самоочисних міст, включивши в список Пекін. У цьому місті також була встановлена ​​вежа Smog Free Tower, яка в автоматичному режимі очищає навколишнє повітря від забруднюючих частинок і смогу. В результаті після 41 дня роботи вежі нею було очищено понад 30 мільйонів кубічних метрів повітря, що, як кажуть розробники, відповідає десятикратному обсягу Пекінського національного стадіону, в якому проводилися літні Олімпійські ігри 2008 року. За цей час вежі вдалося захопити кілька мільярдів шкідливих часток, що мають розміри від 2,5 мкм до 10 мкм.

Вежа вимагає живлення потужністю 1700 Вт, яку використовує для формування позитивно заряджених іонів, що вивільняються в повітря. Ці частинки кріпляться до забруднюючих сполук і притягуються назад у вежу за допомогою внутрішньої негативно зарядженої поверхні. Будова здатна очищати навколишнє повітря з усіх боків вежі, фактично створюючи міхур чистого повітря.

Частинки смогу, що збираються вежею, надалі компонуються в маленькі кубики, які використовуються для створення ювелірних виробів. Кожен кубик містить в собі частинки, зібрані при обробці більше 1000 кубічних метрів повітря. Кубики встановлюються в кільця, які згодом використовуються як ювелірні сувеніри, що нагадують про новий спосіб очищення повітря. У Пекіні подібні кільця розійшлися обмеженим тиражем в 300 екземплярів.

Представники студії Roosegaarde припускають, що вежі Smog Free Tower можуть використовуватися для локального очищення повітря в багатьох громадських місцях.

Джерело:

Eenergy media