У парламент Нідерландів подали проект ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

1 Лютого 2017, 09:54

Законопроект для ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС поданий у парламент Нідерландів.

Про це повідомляється на сайті Нижньої палати парламенту Нідерландів.

Проект закону опублікований разом із королівським зверненням та висновками Державної ради Нідерландів.

Зокрема, у документі зазначається, що цим законом регулюється набуття чинності закону від 8 липня 2015 року, яким було схвалено ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Як повідомлялося, 15 грудня на саміті ЄС лідери Євросоюзу погодилися з пропозиціями прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, які спрямовані на розблокування ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, яка була припинена через негативний результат референдуму в Нідерландах. Пропозиції Нідерландів оформлені у вигляді додатку до Угоди. Єврорада підкреслила, що рішення, викладене у додатку, є юридично обов’язковим для 28 держав – членів Європейського Союзу і може бути змінене або скасоване лише за спільною згодою їх глав держав і урядів. Мова йде про те, що відповідне рішення набуде чинності після того, як Королівство Нідерланди ратифікує угоду і його укладе. Якщо ж цього не відбудеться, то рішення припинить своє існування.

Того ж дня Рютте заявив, що має намір якомога швидше запропонувати нідерландському парламенту ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, базуючись на прийнятому на саміті ЄС законодавчо обов’язковому вирішенні. В МЗС України сподівалися, що нижня палата парламенту Нідерландів у січні 2017 року завершить ратифікацію Угоди про асоціацію.

Джерело:

Тиждень.ua

У парламент Нідерландів подали проект ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС