У МЗС будуть готові до введення віз з Росією

23 Грудня 2016, 16:22

Технологічно Міністрество закордонних справ буде готове до запровадження візового режиму з Росією.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповіла речник міністерства Мар’яна Беца.

“Дійсно, ми аналізуємо це питання, воно не нове. У будь-якому випадку, технологічно МЗС буде готове до впровадження такого режиму, якщо буде прийнято політичне рішення відповідними компетентними органами. Є ще низка питань, які потрібно зважено розглянути, врахувати, насамперед, наслідки для пересічних громадян, оскільки їх майже 3 млн, які проживають у РФ, і захист яких є нашим пріоритетом. Безперечно, це питання політичних в’язнів, ми вживаємо всі заходи для їх звільнення, ми працюємо, і для цього нам потрібні потужні закордонні дипломатичні установи”, – говорить Беца.

За її словами, візовий режим з Росією не вирішить проблему з тимчасово неконтрольованим Україною кордоном.

“Безумовно, ми розуміємо, що проблема запровадження візового режиму не врегулює питання тимчасово неконтрольованої урядом України частини російсько-українського державного кордону. Це досить складне питання. І ще дуже важливий чинник – це питання Криму”, – зазначила вона.

Речник МЗС також не виключає дзеркальної відповіді РФ на введення Україною візового режиму.

“Ми не виключаємо також, що в разі введення візового режиму можливі будь-які провокації з боку Росії. З одного боку, це може бути дзеркальна реакція – введення візового режиму з Україною, з іншого боку, це може бути і відсутність дзеркальної реакції з боку РФ. Тому не зменшиться потік українських громадян до РФ і не зніме з порядку денного питання їх безпеки в Росії”, – сказала Беца.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що МЗС аналізує механізм введення візового режиму з Росією і тимчасові рамки.

Раніше секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України Олександр Турчинов виступив за введення візового режиму з Росією.

Тема віз піднімалася в середині серпня, коли відносини між країнами загострилися через нібито затримання в окупованому Криму “українських диверсантів”. Клімкін тоді говорив, що при необхідності візовий режим для росіян буде введено, але є низка “але”.

Джерело:

112

У МЗС будуть готові до введення віз з Росією