У Каліфорнії тепер заборонено будувати будинки без сонячних панелей

7 Грудня 2018, 10:52

Регіональна електромережа вже не раз звітувала про перевиробництво чистої енергії, але законодавців це не зупинило. Тепер у штаті заборонили будувати будинки, якщо вони не генерують сонячну енергію.

Каліфорнійська комісія з будівельних стандартів ухвалила нові правила, згідно з якими з 1 січня 2020 року на даху кожного об’єкту, який здається в експлуатацію, мають бути сонячні панелі. Виняток зроблено лише для тих будівель, які перекриваються більш високими будівлями або розташовуються в тіні дерев.

Нові правила були затверджені ще на початку року, днями їх офіційно ухвалила Комісія з будівельних стандартів.

Чиновники назвали цей крок «історичним починанням», який «стане маяком світла для решти країни».

Прихильники нових правил говорять, що 30 років служби цих панелей компенсують комунальні платежі. Крім того, було підраховано, що чиста економія складе близько $500 на рік.

Втім не усі сприйняли цю ініціативу схвально і Комісія вже отримала понад 300 листів із засудженнями. Один з місцевих жителів написав, що обов’язкове встановлення сонячних панелей є не лише дорогим, але й забирає у громадян право вибору. Він підрахував,  що встановлення коштуватиме «понад $25 000», а не $8 400, як стверджує Комісія. Крім того, ті, хто виступають проти, зазначають, що через нові правила подорожчає і так відносно дорога нерухомість у Каліфорнії.

Критики також стверджують, що сонячна генерація є ефективною лише протягом денних годин, тоді як пікове споживання припадає на вечір. З огляду на це, без додаткової інфраструктури велика частина отриманої енергії просто втрачатиметься.

Нагадаємо: у вересні стадо відомо, що американський штат Каліфорнія поставив собі за мету до 2045 року повністю перейти на використання електроенергії лише з відновлюваних джерел. Відповідний законодавчий акт підписав губернатор штату Джеррі Браун.

Джерело:

Fox News