У Гонконзі набирають популярність наноквартири

22 Травня 2017, 14:22

Трохи менше половини – 41 відсоток від усіх пропозицій на ринку житла в Гонконзі складають квартири площею менше 40 квадратних метрів.

Все більш популярними там стають так звані наноквартири – площа такого житла не перевищує 19 квадратних метрів. При цьому середня вартість такої квартири досягає 725 тисяч доларів.

Малометражки користуються популярністю в основному серед молодих пар. У Гонконгу немає законодавчих обмежень по площі житла.

Так, площа найменшої квартири у мегаполісі складає 5,7 квадратних метри, це в два рази менше мінімально встановленої площі паркувального місця в Сінгапурі.

Манман Люк, позаштатна модель і візажист, позує усередині її 9 квадратнометрової виділеної частини, за яку платить щомісячну орендну плату HK4,700 ($606) в Гонконгу, Китай 6 січня, 2017. REUTERS/Bobby Yip

Велика частина міського робітничого класу в Гонконзі живе в неякісних “виділених частинах”, які відомі як «комариний розмір» (mosquito-sized). В той же час багатії скуповують елітні квартири комариного розміру для інвестиційних цілей – завдяки орієнтованій на ринок житловій політиці уряду Гонконгу. Це, звичайно, не обіцяє нічого хорошого для бідних.

Subdivided unit

Subdivided unit in Hong-kong

Розділені квартири (subdivided flats), звані також виділеними частинами (subdivided units), є повсюдним видом оренди житла теперішнього часу в Гонконзі.

subdivided unit

В розділеній квартирі, Гонконг

Це перероблені квартири, які існують на спочатку затвердженому плані будівлі, а потім розділені на дві чи більше окремі кімнати. Як правило, первинні не несучі перегородки видаляються, а зводяться нові із встановленням нових туалетів і кухонь, також додаються або змінюються внутрішні водопровід та каналізація. Ці роботи можуть шкідливо впливати на безпеку і гігієнічний стан в будівлі, якщо не виконуються належним чином.

subdivided unit

Комплекс кухня-туалет типовий для роздроблених квартир в Гонконзі

Більшість поділених квартир розташовані в старих житлових будівлях. За оцінками, в Гонконзі 280 тис чоловік живуть в поділених квартирах або інших аналогічних нестерпних умовах.

В розділеній квартирі, Гонконг

В розділеній квартирі, Гонконг

Враховуючи співвідношення площі міста (1104 км ²) і його чисельність (7 млн), Гонконг є одним з найбільш густонаселених регіонів світу.