Турчинов вважає, що Україна має ввести візовий режим з Росією

Турчинов вважає, що Україна має ввести візовий режим з Росією Поштівка
1 Грудня 2016, 11:11

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов вважає, що Україна має ввести візовий режим з Росією з міркувань безпеки.

“Моя думка, так [потрібно вводити візовий режим]. На жаль, Міністерство закордонних справ у нас поки що не підтримує цю позицію. Вони апелюють до захисту інтересів наших громадян. У нас дійсно багато гастарбайтерів у Росії. Так, може бути не з найкращих життєвих обставин вони змушені були туди виїхати. Але, я хочу сказати очевидну річ: у нас йде війна з Росією. І ми маємо жорстко контролювати будь-яке переміщення через українсько-російський кордон”, – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами О. Турчинова, спецслужби Росії активно працюють з усіма групами українських громадян на їхній території.” І якщо для них людина становить інтерес, вони починають вербувальну роботу. Якщо він має мужність відмовитися, його просто кидають за ґрати, розповідаючи, що він злочинець або диверсант ГУР МО України. Я думаю, що саме така провокація була зроблена проти українського журналіста Сущенка та багатьох інших”, – сказав О. Турчинов.

Він додав, що дуже багато російської агентури працює проти України, маючи право вільно пересуватися через кордон. “Сьогодні наші країни розділяє не межа, а лінія розмежування з агресором, яку вони в будь-який момент можуть перетворити на лінію фронту. Тому ми маємо жорстко контролювати будь-який перетин кордону. І візи – це один з інструментів контролю. Потрібна не лише віза, але і чіткі правила перетину українсько-російського кордону з фіксацією та перевіркою всіх, хто її перетинає”, – сказав секретар РНБО.

Він нагадав, що наразі в’їзд і виїзд відбуваються за закордонними паспортами. “Але, ще раз повторю, нам потрібна дуже жорстка візова політика з Росією, за всіх проблем українців, які перебувають у РФ, ми маємо виходити з інтересів країни. Безвізовий режим у нас має бути з Європою, а візовий режим, без усяких винятків – з Росією”, – сказав він.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

Турчинов вважає, що Україна має ввести візовий режим з Росією