Цей алкогольний напій позитивно впливає на пам’ять

шампанское
18 Травня 2017, 14:50

Вчені здивували результатами нового дослідження – два келихи шампанського на тиждень покращують пам’ять.

Нещодавно були оприлюднені результати одного дослідження, яке наочно і вперше показало, що помірне споживання шампанського має властивість впливати на когнітивні функції людини, зокрема пам’ять. Співавтором дослідження є доктор Джеремі Спенсер. Він керівник групи вчених з Університету Редінга (Великобританія). Разом з командою вони з’ясували, що пара келихів шампанського благотворно діє на стінки кровоносних судин, знижуючи ризик як інсультів, так і серцево-судинних захворювань.

В ході дослідження доктор Спенсер звернув увагу на те, що такі властивості раніше спостерігалися у випадку з червоним вином, через дії флавоноїдів, що містяться в ньому. Саме по собі шампанське — це здоровий алкогольний напій, вплив якого на організм людини (клітини мозку) можна цілком порівнювати з вином.

Дослідження показало, що шампанське, в якому немає флавоноїдів, теж здатне надавати благотворний вплив на функції мозку людини через дію фенольних сполук. Останнім же належить величезна роль у метаболічних процесах, оскільки вони біологічно активні. Доктор Спенсер і його група дослідників заохочують такий відповідальний підхід до споживання алкоголю. Результати їхнього дослідження свідчать про те, що споживання одного-двох склянок шампанського в тиждень може надавати позитивний ефект на когнітивні функції людини.

Однак, шампанське має і деякі інші переваги, крім поліпшення пам’яті. Так, напій містить величезну кількість антиоксидантів, необхідних для шкіри. До того ж — це низькокалорійний напій. Він не дає холестерину відкладатися на стінках судин, покращує травлення, уповільнює старіння, знижує ризик інсульту, насичує клітини киснем, нормалізує кров’яний тиск. Вчені також особливо відзначають, що для організму людини корисно не тільки «справжнє» французьке шампанське, ефективні і більш дешеві види ігристого.

Пам’ятайте, що шампанське корисне для здоров’я, однак, ні в якому разі не замінює занять спортом.