Трамп проти санкцій щодо Росії: “треба рухатися далі”

29 Грудня 2016, 13:35

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що США варто забути про претензії щодо хакерських атак з боку Росії під час американської президентської кампанії і рухатися далі.

“Я думаю, що нам треба рухатися далі. Я думаю, що комп’ютери серйозно ускладнили нам життя”, – сказав Трамп у відповідь на запитання журналіста про те, чи потрібно адміністрації США вводити нові санкції проти Росії.

За повідомленнями американських ЗМІ, в четвер 29 грудня Білий дім може оголосити про нові санкції проти Москви “за втручання у вибори”.

Обраний президент США проводить різдвяні і новорічні свята у своїй резиденції “Мар-а-Лого” у Флориді, де він також проводить співбесіди кандидатів на роботу у своїй адміністрації.

У відповідь на запитання журналіста про хакерські атаки Дональд Трамп зауважив, що в комп’ютерну епоху “ніхто не знає точно, що відбувається”.

Трамп раніше сумнівався, що за атакою на комп’ютери Демократичної партії США під час виборчої кампанії стоять російські хакери, як про це заявляла американська розвідка.

За повідомленнями ЗМІ, президент Обама в четвер збирається оголосити про нові санкції проти Росії у відповідь на хакерські атаки.

Сам Трамп наполягає на тому, що відносини з Росією можна було б поліпшити. Минулого тижня він заявив, що отримав “дуже приємний” лист від російського президента Володимира Путіна, в якому той закликає налагодити більш тісні зв’язки між двома країнами.

За даними CNN, нові санкції Білого дому будуть включати в себе дипломатичні та інші заходи. У тому числі можуть назвати імена людей, які відповідальні за інформаційну кампанію, в рамках якої використовувалися відомості, отримані завдяки злому комп’ютерів Демократичної партії.

Агентство Reuters з посиланням на двох американських чиновників повідомляє, що в адміністрації Обами обговорювали економічні санкції, а також обмеження на роботу російських дипломатів.

При цьому, за даними агентства, американська адміністрація не хоче ескалації кіберконфлікту з Росією.

Москва заперечує всі звинувачення в тому, що хакерські атаки на Демократичну партію США здійснювалися при схваленні російського уряду або держструктур.

Джерело:

BBC Україна

Трамп проти санкцій щодо Росії: “треба рухатися далі”