Суд заарештував ТРЦ “Гулівер”

15 Листопада 2016, 09:36

Шевченківський районний суд Києва заарештував торгівельно-розважальний центр “Гулівер”, який належить власнику збанкрутілого комерційного банку “Михайлівський” Віктору Поліщуку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко. За його словами, арешт на ТРЦ накладено в рамках розслідування розкрадання у банку “Михайлівський”. Слідство встановило, що власником банку є ТОВ “Екосіпан”, 92,5% якого є власністю Віктора Поліщука.

Поліщук також є найбільшим власником мережі електронних гіпермаркетів “Ельдорадо”, страхової компанії “Форте”, ТРЦ “Гулівер”, ЖК “Зелений квартал” та “Лісовий квартал”. Віктор Поліщук заборгував українським банкам 23 млрд грн. Серед цих запозичень – кредити на 1,3 млрд грн, видані своїм же банком “Михайлівський”. Більшість банківських кредитів він не повертає вже понад два роки. Вчасно обслуговується лише 0,1% (без нарахованих, але не сплачених доходів більше 3 місяців). Голова правління банку “Михайлівський” був заарештований у серпні у справі щодо розкрадання 2,3 мільярда гривень банку. В СБУ зазначили, що підозрюваний очолював комерційну структуру, створену топ-менеджментом банку для залучення грошей фізичних осіб під “привабливі” умови. Отримані гроші зловмисники спрямували на кредитування власних бізнес-проектів. Рахунки фізосіб були відкриті у банку “Михайлівський”. Тож після його ліквідації фінансові втрати вкладників повинен компенсувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розширив список вкладників “Михайлівського”, яким передбачені компенсації за “згорілі” вклади, на 10626 осіб. Додаткова сума на виплати збільшилася на майже 100 млн грн – до 1 млрд 327 млн грн. Повернення грошей вкладникам відновили 4 листопада. Попередній реєстр вкладників налічував 46622 особи. Із них компенсації отримали 19,7 тисячі осіб на загальну суму 1,19 млрд грн (97% від суми загального реєстру).

За останні два роки в Україні закрилося більше банків, ніж за всю історію незалежної країни.

Джерело:

ТСН

Суд заарештував ТРЦ “Гулівер”