США та країни ЄС оголосили Росії ультиматум по Сирії

США та країни ЄС оголосили Росії ультиматум по Сирії ПоштівкаФото: верховний представник ЄС Федеріка Могеріні
25 Вересня 2016, 13:30

Глави зовнішньополітичних відомств Сполучених Штатів Америки, Британії, Німеччини, Франції, Італії, а також верховний представник ЄС Федеріка Могеріні оголосили Росії ультиматум з вимогою припинити бойові дії в Сирії, забезпечити доступ гуманітарної допомоги і відновити переговори під егідою ООН. Відповідну заяву оприлюднено на сайті Держдепартаменту США.

“Події в Сирії цього тижня підтверджують те, про що ми говорили протягом певного часу: на Росії лежить тягар, щоб довести, що вона хоче і може вжити надзвичайних заходів для порятунку дипломатичних зусиль по відновленню режиму припинення бойових дій, доступу гуманітарної допомоги і створенню умов, необхідних для відновлення переговорів про політичний перехід під егідою ООН”, – йдеться в заяві.

Також у заяві сторони висловили обурення обстрілом гуманітарного конвою під Алеппо з боку урядових військ, використанням хімічної зброї, а також підтримкою Росії військ Башара Асада, яка “кричуще суперечить заявам РФ про підтримку дипломатичного врегулювання”.

США і ЄС також закликали Росію вжити заходів для припинення бомбардувань сирійського режиму і сфокусуватися на ліквідації угруповань “Ісламської держави”.

США та країни ЄС оголосили Росії ультиматум по Сирії