США розраховують відправити людину на Марс до 2030 року

США розраховують відправити людину на Марс до 2030 року Поштівка
13 Жовтня 2016, 10:52

У відкритому зверненні, опублікованому телеканалом CNN, президент США Барак Обама заявив, що американська влада спільно з приватними компаніями можуть відправити людину на Марс до 2030 року.

 «Один з найбільш ранніх моїх спогадів – як я розмахую прапором, сидячи на плечах у діда, в той момент, коли наші космонавти повернулися на Гаваї … – розповів Барак Обама. – Я до сих пір не втомлююся дивуватися нашій космічній програмі. Це невід’ємна частина нашого характеру – цікавість і пошук нових родовищ, а також винахідливість, яка розсуває кордони можливого».

Барак Обама відзначив роботу з підтримки фундаментальних досліджень, яку провів уряд США, а також підтримку приватного сектора. Зокрема, американська влада разом з приватними компаніями працюють над створенням нових систем, які дозволять підтримувати життєзабезпечення астронавтів.

«Ми поставили перед собою чітку мету для наступного розділу в історії освоєння Америкою космосу: відправка людей на Марс до 2030 року», – сказав президент США, зазначивши, що екіпаж повинен благополучно повернутися на Землю. Кінцева і сама амбітна мета – залишити на Червоній планеті людей на тривалий термін.

За словами Обами, для підкорення Марса необхідно продовжити співпрацю між державним і приватним сектором. «І ми вже добре просунулися в цьому напрямку», – додав президент.

Раніше глава SpaceX Ілон Маск представив свій план колонізації Марса. Він висловив надію, що до 2035 року політ до Червоної планети буде займати 80 днів.

США розраховують відправити людину на Марс до 2030 року