Співпраця із МВФ потрібна лише для купівлі російського газу, – екс-міністр

Володимир Лановий
1 Лютого 2018, 00:02

Якби Україна не купувала російський газ, а користувалась газом власного видобутку чи купувала газ, що у три рази дешевший, аніж російський, нам не потрібно було би валюти додатково.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив віце-прем’єр-міністр, міністр економіки України (1992 р.) Володимир Лановий.

Гість програми зазначив, що співпраця із МВФ потрібна лише для того, щоб купувати російський газ.

«Щоб знову 14 мільярдів кубометрів газу купити, а не скорочувати його купівлю, от для збільшення такого імпорту нам треба додатково валюти. І от ми в такому колесі знаходимося постійно», – каже Володимир Лановий.

Експерт наголосив, що Україні бере гроші для того, щоб підтримати імпорт, якого у нас більше, аніж експорту. Тому виникає дефіцит торгівлі, в країні немає доларів для того, щоб збалансувати попит і пропозицію на внутрішньому ринку, а тому знову падає курс, пояснив гість програми.

«Є збільшення попиту на внутрішньому ринку на долари. Якби ми не купували російський газ, наприклад, а власний видобуток, дешевий газ десь купували (у три рази дешевший, аніж російський), нам не потрібно було би валюти додатково. Тому що МВФ важливий нам саме для отримання валюти. Хоча, звичайно, за такого планування бюджету, коли у нас кожного року складається величезний дефіцит і його нема чим покривати, ми сподіваємось на те, що нам Європа дасть, МВФ дасть, ще хтось дасть, і тоді ми перекриємо цей величезний дефіцит», – каже Володимир Лановий.

Гість програми додав, що зовнішній і внутрішній борг України важливі з точки зору того, скільки коштів кожного року скеровують із бюджету на його обслуговування, оплату процентів і часткове погашення.

«Минулого року це 100 мільярдів з бюджету із 800 мільярдів. 100 мільярдів направлялося просто, щоб обслуговувати внутрішній і зовнішній борг. Тому, чим менший борг, тим менше ми витрачаємо з бюджету, більше у нас грошей буде для пенсіонерів, дітей, на освіту, на все», – резюмувавВолодимир Лановий.