Спецрежим ПДВ для аграріїв буде збережено

Спецрежим ПДВ для аграріїв буде збережено Поштівка
21 Жовтня 2016, 10:33

Спецрежим ПДВ для аграріїв у 2017 році буде збережено. Депутатам-аграріям вдалося переконати прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у необхідності прийняття такого рішення. Про це розповідає Agronews.

Верховна Рада прийняла за основу проект Бюджету-2017 вчора, 20 жовтня. Цей проект передбачає суттєве скорочення підтримки аграрної галузі з 12,0 млрд  до 5,5 млдр гривень. Однак сума не є остаточною і може бути суттєво збільшена.

 «Перед голосуванням прем’єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся із депутатами-аграріями і пообіцяв, що у текст Закону будуть внесені правки. Він не заперечує проти збереження спецрежиму ПДВ в тій частині, де він працює сьогодні. Тобто основна підтримка буде скерована на тваринництво, окремі галузі садівництва та виноградарства. Менше буде підтримки у вирощуванні зернових культур», – говорить Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації.

За його словами, є два сценарії можливого збереження спецрежиму ПДВ. Перший – якщо під час чергового візиту представників МВФ, який планується 26-30 жовтня, буде можливим  переконати їх у необхідності такого рішення.  Другий – будуть знайдені інші джерела для фінансування, але принцип розподілу коштів залишиться подібним тому, що використовується зараз.

 «Під час нашої зустрічі Володимир Гройсман заявив, що готовий збільшити підтримку АПК з 5,5 млрд до приблизно 12 млрд гривень. Тобто збільшити суму ще приблизно на 7 млрд за рахунок інших джерел, які будуть узгоджені із депутатами-аграріями та громадськими аграрними об’єднаннями, – наголошує Леонід Козаченко. – Прем’єр-міністр готовий до діалогу і просив не вважати той варіант Бюджету-2017, який був взятий Парламентом за основу, остаточним».

Спецрежим ПДВ для аграріїв буде збережено