Сьогодні в США Національний день хот-дога

Hot Dog
23 Липня 2017, 14:09

Щорічно 23 липня в США відзначають Національний день хот-дога (National Hot Dog Day) – свято традиційної американської страви.

Сосиска, вкладена в розрізану з одного боку подовжену булочку, полита кетчупом або гірчицею, сьогодні вважається класикою американської кухні. Але ніхто достеменно не знає, звідки з’явилося поняття «хот-дог» у США, хоча відомо, що 1893 рік був оголошений великим роком «сосиски в булці».

Як національне свято День хот-дога був офіційно встановлений Торговельною Палатою США в 1957 році. А в 1994 році була створена Національна рада хот-дога й сосисок (The National Hot Dog and Sausage Council), яка займається вивченням якості продукту, дегустацією й рекламою хоту-дога.

Традиційно члени ради любителів хот-дога й сосисок проводять змагання з мистецтва приготування хот-догів, проголошуючи чотири головні правила:

  • Особам до 18 років не дозволяється поливати хот-дог кетчупом;
  • Хот-дог у здобній булочці не можна їсти з тарілки, а тільки руками;
  • Приправу, яка залишається на руках, не можна змивати, потрібно облизати пальці;
  • У жодному разі не можна класти хот-дог на витончений порцеляновий посуд, це просто несумісно з поняттям «хот-дог — національна американська їжа».

У кожному штаті США є свій рецепт приготування хот-дога, окрім крім традиційного. Статистика стверджує, що останнім часом споживання хот-догів зросло, і середній американець з’їдає приблизно 60 хот-догів на рік.

У День незалежності США американці з’їдають приблизно 150 мільйонів хот-догів. Якщо розтягти цей хот-договий ланцюжок, то можна п’ять разів покрити відстань між Вашингтоном і Лос-Анджелесом.

До речі, кожен американський штат придумав свій рецепт готування цієї популярної страви. Наприклад, на півдні США роблять кукурудзяні хот-доги, у Канзасі в них додають тертий сир і квашену капусту, у Чикаго готують яблучні й крабові хоти-доги…

Навіть звичні кетчуп і гірчицю виробники хот-догів, відповідаючи на запити споживачів, замінили на майонез на основі васабі й авокадо, а деякі пропонують спробувати хот-дог з арахісовим маслом і фуа-гра. І це тільки деякі приклади…

Також треба сказати, що ця традиційна американська страва сьогодні популярна не тільки в себе на батьківщині, але й у багатьох країнах світу, не дивлячись на застереження лікарів і дієтологів про шкоду такої їжі.