Скульптор Аніш Капур створить арт-об’єкт для Києва

Скульптор Аніш Капур створить арт-об'єкт для Києва Поштівка
10 Червня 2016, 14:01

Відомий скульптор Аніш Капур, роботи якого прикрашають вулиці Чикаго, Нью-Йорка, Ноттінгема та багатьох інших міст світу, створить об’єкт і для Києва. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова громадської ініціативи CityArt Гео Лерос. Подробиці проекту поки не відомі, пише “Bublbe.com“.

Сьогодні відомі такі його скульптури для громадського простору: “Хмарна брама” у Мілленніум-парку в Чикаго та 10-метрове “Небесне дзеркало”, встановлене у 2006 році у Рокфеллер-центрі, Нью-Йорк, а також у Кенсингтонському парку Лондона у 2010 році.

Художник завжди грає з формою і світлом, використовуючи матеріалами, що створюють візуальні ілюзії в просторі, така собі присутність і в той же час відсутність. Саме тому він використовує яскраве сяйво алебастру й текучі відображення в роботах з нержавіючої сталі та води.

Слід зазначити, що київській публіці роботи Аніша Капура вже відомі, адже його перша у Східній Європі персональна виставка, яка знайомила з добіркою як найвідоміших робіт художника, так і новими арт-об’єктами, демонструвалися у просторі PinchukArtCentre.

Аніш Капур – один із найвпливовіших скульпторів свого покоління. Він, уродженець Мумбаї (Індія), живе й працює в Лондоні з початку 1970-х років, навчався в Hornsey College of Art і Chelsea School of Art. Він швидко завоював міжнародне визнання, представивши Британію на Венеціанській бієнале у 1990 році, де був нагороджений Premio Duemila. У наступному році художник отримав премію Тернера. У 2011 році Аніш Капур став лауреатом міжнародної мистецької премії японської імператорської сім’ї Premium Imperiale в царині скульптури.

Художник створив величні інсталяції для Турбінного залу галереї Тейт Модерн (Tate Modern) у рамках серії Unilever, а також для паризького Гран-Пале в рамках проекту “Монумента 2011” (“Monumenta 2011”).

Скульптор Аніш Капур створить арт-об’єкт для Києва