Шотландія домовляється з Німеччиною, щоб залишитися у ЄС

Шотландія домовляється з Німеччиною, щоб залишитися у ЄС Поштівка
10 Серпня 2016, 12:07

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен у вівторок в Единбурзі зустрілася із заступником глави МЗС Німеччини, щоб зміцнити зв’язки з провідною економічною державою ЄС, незважаючи на результат референдуму щодо Brexit. Так, Стерджен наголосила, що Шотландія, де 62% виборців віддали голоси проти Brexit, не повинна виходити зі складу ЄС проти власної волі і буде готуватися до незалежності, повідомляє Укрінформ.

«Шотландія перебуває в унікальній ситуації… і я думаю, що в цих умовах дуже важливо залишатися відкритими для всіх можливих варіантів. І я думаю, що це було б вельми позитивно для решти ЄС, якщо б частина Великої Британії, якщо не вся Велика Британія, залишиться частиною європейської сім’ї народів», – заявила перший міністр.

За її словами, такі переговори з представником МЗС Німеччини стали «позитивною і конструктивною» можливістю для зміцнення відносин.

«Сьогоднішнє обговорення стало позитивною і конструктивною можливістю зміцнити наші відносини та визначити шляхи просування вперед Європейського союзу таким чином, щоб усі голоси були почуті в цьому процесі», – додала Стерджен.

Перший міністр також підкреслила, що другий референдум про незалежність Шотландії стає можливим через розбіжності у голосуванні за вихід з ЄС, однак «Шотландія не повинна відмовлятися від свого членства в ЄС, навіть якщо залишиться частиною Великої Британії».

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Німеччини Майкл Рот висловив сподівання, що Сполучене Королівство знайде шлях, щоб в результаті Європа була у виграші.

Раніше Стерджен заявила, що Шотландія має намір залишитися у складі Євросоюзу, незважаючи на результати британського референдуму щодо членства Великої Британії у ЄС.

Шотландія домовляється з Німеччиною, щоб залишитися у ЄС