СБУ проводить обшуки у глави київського обласного осередку “Батьківщини”

13 Вересня 2017, 18:01

Служба безпеки України проводить слідчі дії в будинку у голови Київської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Костянтина Бондарєва.

“Проводяться слідчі дії в рамках кримінального провадження за ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство)”, – повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” речник СБУ Олена Гітлянська.

У свою чергу прес-служба “Батьківщини” повідомляє, що в середу близько 30 осіб у камуфляжній формі з нашивками “СБУ” увірвалися в будинок К.Бондарєва під Вишгородом (Київська обл.). Політика пустили всередину, але прохід адвокатам заблокований.

На місце події прибув народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко, який з’ясував, що представники Головного управління СБУ в Києві та Київській області проводять в будинку обшук, причому з грубим порушенням законодавства, оскільки на місці події не присутні адвокати К.Бондарєва. За його словами, це вже другий обшук у керівника облорганізації партії за три дні.

“Чинна влада діє абсолютно так само, як діяв режим Януковича: свавільно, зухвало і незаконно”, – заявив у коментарі з місця подій Сергій Власенко.

У партії пов’язують обшук у Костянтина Бондарєва з “тиском на опозицію” та, зокрема, останніми рішеннями Київської обласної ради, яку очолює представник “Батьківщини” Ганна Старикова.

“Ми однозначно трактуємо сьогоднішні події як помсту за опозиційну діяльність партії в цілому та за останні резонансні рішення облради. Нагадаю, йдеться про звернення до парламенту з проханням врегулювати правові підстави імпічменту президента України, а також про визнання роботи Київської обласної держадміністрації незадовільною через вкрай низький рівень виконання бюджету. Ми і надалі будемо контролювати діяльність влади, попри силовий тиск, який чиниться на мене і моїх колег”, – заявила на місці події Ганна Старикова.

“Батьківщина” звернулася до СБУ з проханням прояснити ситуацію.

“Усе, що в ці хвилини відбувається під Вишгородом, ще раз доводить, що режим Порошенка у боротьбі з політичними опонентами нічим не відрізняється від попередніх режимів. Це ганьба для держави і сором для силовиків!”, – йдеться в заяві “Батьківщини”.

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року під час позачергової сесії Київської обласної ради депутати визнали незадовільною роботу Київської обласної державної адміністрації в частині виконання програм соціально-економічного розвитку області.

У червні цього року Київська обласна рада ухвалила рішення щодо законодавчого врегулювання процедури дострокового усунення з посади президента України в порядку імпічменту.

СБУ проводить обшуки у глави київського обласного осередку “Батьківщини”