Садівництво знижує ризик передчасної смерті

Садівництво знижує ризик передчасної смерті Поштівка
26 Липня 2016, 13:01

Учені Гарвардського університету провели дослідження в ході якого були отримані дуже цікаві результати. Давайте дізнаємося, що може знизити ризик передчасної смерті.

Фахівці Гарвардського університету стверджують, для того щоб знизити ризик передчасної смерті на 14%, потрібно просто-напросто – зайнятися садом Несподівано?

Все дуже просто, свіже повітря, природа, робота на землі – ці чинники впливають на тривалість життя людини.

Вчені і самі були вражені своїм відкриттям, вони не очікували отримати таких результатів, в яких чітко простежується взаємозв’язок між любов’ю до землі, рослинності і тривалістю життя.

Робота на землі і в саду сприяє зміцненню імунітету і здоров’я людини в цілому. Діяльність на дачній ділянці благотворно впливає як на психічне, так і на фізичне здоров’я людини.

В ході експерименту з’ясувалося, що люди, які живуть у приватному секторі, працюють в своєму саду і городі, мають ризик передчасної смерті на 14% менше, ніж ті, хто живе у великих містах. У міських жителів ризик розвитку захворювань дихальної системи на 11% вище, а ризик захворіти на рак на 32% більше, ніж у любителів городу.

Такі результати були отримані в ході дослідження, яке тривало кілька років. Вчені Гарвардського університету залучили 110 000 добровольців.

Фахівці стверджують, що переваги заміського життя складаються не тільки в меншій забрудненості повітря і більшої активності жителів, але і в стабільному психічному стані, так як природа, рослинність, зелень і дерева допомагають впоратися з депресією і іншими проблемами психіки.

Також рекомендується жителям великих міст максимально оточити себе рослинністю: квітами в квартирі, деревами та чагарниками біля будинку. Це радує око, піднімає настрій і захищає нас від передчасної смерті, хоч і на невеликий відсоток, але все ж.