Розслідувачу незаконної діяльності лотерейного оператора “УНЛ” підпалили авто

гральний бізнес
6 Липня 2017, 19:49

В Ужгороді журналісту Олександру Прозору, який займається боротьбою з нелегальним гральним бізнесом, підпалили авто. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook .

Авто журналіста спалили вночі. Внаслідок підпалу постраждали й сусідні авто.

Згідно дописів журналіста, він постійно висвітлював діяльність нелегальних гральних закладів. Зокрема  писав, що доб’ється закриття казино та публікував відео  щодо незаконної діяльності в залах  “Української національної лотереї”.

Нагадаємо, Нацполіція викрила українського оператора державних лотерей “УНЛ” (Українська національна лотерея) на організації азартних ігор та ухилянні від сплати податків. За даними слідства, з метою отримання надприбутків, під виглядом випуску та реалізації лотерей “Фаворит спорт” фактично провадилась незаконна букмекерська діяльність — гральний бізнес, що підпадає під норми Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні”.

Як повідомлялося раніше, минулого року Мінфін тричі намагався легалізувати азартні ігри, проте у Верховній Раді законопроект відомства назвали корупційним та виступили категорично проти легалізації азарту на фоні економічної кризи та бойових дій на Сході країни.

Цього року, в травні, Мінфін опублікував проект ліцензійних умов для лотерей, в якому експерти побачили ту ж саму спробу легалізувати азартні ігри, але вже через Кабмін. У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. При цьому, проект ліцензійний умов Мінфіну не потрібно погоджувати з Верховною Радою, достатньо підпису лише однієї людини — Прем’єр-міністра В.Гройсмана.

Окрім легалізації азартних ігор, документ Мінфіну монополізує лотерейний ринок під наближену до влади компанію “УНЛ” (“Українська національна лотерея”), яку пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим.

Сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото). Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Незважаючи на це, держоргани розцінили лист як доказ “російського сліду” в діяльності компанії.

Пізніше СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, але головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.

Розслідувачу незаконної діяльності лотерейного оператора “УНЛ” підпалили авто