Росія перекидає на Донбас зенітно-ракетний дивізіон

Росія перекидає на Донбас зенітно-ракетний дивізіон ПоштівкаНа озброєнні є потужні зенітно-ракетні комплекси «Тор-М2У»
15 Серпня 2016, 13:20

Військово-політичне керівництво Російської Федерації перекидає додаткові військові підрозділи та частини на окуповану територію Донбасу у кількості, достатньої для формування нової бригади. Про це в понеділок на брифінгу в Києві заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, повідомляє Укрінформ.

 «На територію України перекидаються додаткові частини та підрозділи ЗС Росії у кількості, достатній для формування нової потужної бригади», – сказав він.

За словами Скібіцького, з метою прикриття місць розташування цієї бригади на територію України вже переміщено зенітно-ракетний дивізіон зі складу 60-ої окремої мотострілецької бригади (місце дислокації н.п. Монастирище, Приморський край) 5-ої загальновійськової армії Східного військового округу РФ. Командиром дивізіону є майор ЗС РФ Корчинський Юрій Володимирович.

Речник ГУР МОУ зазначив, що за організацію бойового застосування цього підрозділу відповідає начальник протиповітряної оборони 60-ої  окремої мотострілецької бригади підполковник ЗС РФ Тупіченко Сергій Олександрович.

«Відомо, що перед перекиданням на територію України зенітно-ракетний дивізіон 60-ої окремої бригади пройшов допідготовку в районі населеного пункту Новочеркаськ Ростовської області, де розміщений Центр територіальних військ Російської Федерації. У рамках планових заходів оперативного маскування особовому складу дивізіону були оформлені документи прикриття, відпрацьовані відповідні легенди для приховання використання підрозділу на території України. За традиційним російським висловлюванням: «Их там нет», – зазначив він.

Скібіцький нагадав, що безпосередньо зі Східного військового округу для виконання злочинних наказів військово-політичного керівництва РФ на територію України свого часу відряджались генерал-лейтенанти Темплінський, Осапов, генерал-майор Ярощук, полковники Болгарєв, Бушуєв, майор Старков, якого було затримано в липні 2015 року з вантажем боєприпасів в районі міста Донецьк, та інші.

Водночас, воєнною розвідкою МО України встановлено, що зенітно-ракетний дивізіон 60-ої окремої мотострілецької бригади нараховує 169 осіб, 21 одиницю бойової техніки та 30 автомобілів. Особовий склад дивізіону виключно офіцери та військовослужбовці за контрактом, у тому числі ті, які прибули до дивізіону з інших частин та підрозділів 5-ої армії РФ.

Скібіцький підкреслив, що на озброєнні дивізіону знаходяться надсучасні потужні комплекси протиповітряної оборони «Тор-М2У», які не менш ефективні при використанні ніж зенітно-ракетний комплекс «Бук», за допомогою якого, як відомо, російський екіпаж збив малайзійський літак Boeing 777.

«Оцінюємо передислокацію зенітно-ракетного дивізіону 60-ої окремої мотострілецької бригади, як посилення загрози повітряного тероризму для всіх повітряних об’єктів у тому числі цивільних літаків, враховуючи попередній терористичний акт Російської Федерації, який призвів до трагедії з пасажирським літаком Boeing 777 Малайзійських авіаліній рейсу МН-17», – наголосив він.

Росія перекидає на Донбас зенітно-ракетний дивізіон