Рішення про створення міжнародного трибуналу по справі MH-17 буде протягом кількох тижнів

збиття малазійського Boeing 777 рейсу MH17Малазійський літак Boeing 777 рейсу MH17 було збито російською ракетою БУК в небі над Донбасом
17 Травня 2017, 23:04

Рішення про створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення Росії і підтримуваних нею бойовиків до відповідальності за збиття малазійського Boeing 777 рейсу MH17 в небі над Донбасом очікується протягом наступних кількох тижнів.

Про це повідомляє видання The Australian.

Рішення щодо місця розміщення та виду трибуналу буде схвалене спільно всіма членами Міжнародної слідчої групи.

За попередніми даними, міжнародний трибунал може бути реалізований у Нідерландах чи Україні.

Повідомляється, що суд, швидше за все, відбудеться без присутності конкретних обвинувачуваних, однак це не означає, що вони не можуть бути визнаними винними.

Зазначається, що члени слідчої групи намагаються отримати від Росії дані з радарів станції Бутурінська у зрозумілому для Євроконтролю форматі.

Ці дані можуть бути важливими для підтримки позиції стосовно того, що лайнер був збитий ЗРК Бук російського виробництва. Росія у свою чергу наполягає, що дані радарів не показують жодної ракети Бук.

Зазначається, що формування міжнародного трибуналу стало значно складнішим, оскільки у липні 2015 року Росія заблокувала в Радбезі ООН пропозицію створити Міжнародний трибунал з розслідування аварії MH17.

Рішення про створення міжнародного трибуналу по справі MH-17 буде протягом кількох тижнів