РФ має повернути Крим Україні та змусити бойовиків на Донбасі припинити вогонь – посол Великобританії в ООН

РФ має повернути Крим Україні та змусити бойовиків на Донбасі припинити вогонь - посол Великобританії в ООН Поштівка
29 Квітня 2016, 09:20

Велика Британія закликає Росію змусити бойовиків на Донбасі припинити вогонь та відвести озброєння, а також повернути Україні анексований Крим.
Про це повідомив посол Великої Британії в ООН Метью Рікрофт під час засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні, передає “УНІАН”.
«Припинення вогню – це основа Мінських угод, без цього все інше впаде, і всі сторони повинні виконувати свою роль. Я думаю, що ми всі чудово знаємо на кому лежить основна відповідальність (за невиконання Мінських угод), вона лягає на сепаратистів, які користуються підтримкою РФ», – заявив він.
«СММ ОБСЄ неодноразово підтримувала це твердження, саме сепаратисти переслідують спостерігачів, саме вони нагнітають ситуацію, саме сепаратисти отримують зброю, боєприпаси від своїх російських союзників. Ця підтримка РФ підживлює нестабільність в східній Україні», – додав Рікрофт.
За словами посла Великої Британії в ООН, російські так звані «гуманітарні конвої» перетинають кордон, порушуючи територіальну цілісність і незалежність України.
«Хоча підтримкою сепаратистів Росія підживлює цю кризу, вона може покласти край цьому божевіллю, ми закликаємо Росію використовувати свій вплив в ім’я благих цілей, щоб сепаратисти стали дотримуватися угоди про припинення вогню і відвели заборонену зброю, з тим, щоб вони забезпечили доступ СММ ОБСЄ. Марно говорити про інші аспекти врегулювання доти, поки це не відбудеться», – додав Рікрофт.
Крім цього Рікрофт заявив, що Росія повинна повернути Крим Україні. За його словами незаконна анексія Росією Криму порушила всі міжнародні договори і зобов’язання, взяті на себе Росією.
«Це порушення всіх правил і норм поведінки в сучасному світі. Наша позиція щодо цього акту агресії ніколи не зміниться: Росія повинна повернути Крим Україні. До тих пір поки вона цього не зробить – вона буде стикатися з наслідками своїх незаконних дій », – заявив він.
За словами Рікрофта становище з правами людини в Криму продовжує погіршуватися.
«Громада кримських татар постраждала найбільше. Заборона на діяльність Меджлісу – це лише остання серія атак і нападок на їх спосіб життя і організацію », – додав посол Великої Британії в ООН.