Райкін назвав Росію «некрофільською державою»

6 Лютого 2017, 21:13

Художній керівник російського театру «Сатирикон» Костянтин Райкін заявив, що Росія є «некрофільською державою». Про це він сказав під час моновистави «Над балаганом небо».

Як повідомляє «Петербурзький вісник», в ході вистави Райкін згадав про долю російських поетів і про те, як їх «вицьковували».

«У нас некрофільська держава, вона любить мертвих більше, ніж живих. Потім їх іменами називаємо вулиці, площі, станції метро, ​​а до цього вбиваємо», – сказав Райкін.

Він також висловив жаль, що в російському суспільстві «немає морального щеплення», як результат «ми весь час наступаємо на ті ж граблі: змінюється влада, але не змінюється суть».

На поетичному вечорі артист не зміг оминути стороною політику. «Нам і зараз хочуть втовкмачити, що все наше життя – це політика, що все залежить від нафти і Трампа», – сумно посміхнувся Райкін. Він підкреслив, що великі російські поети у своїх віршах реагували на політику держави, але завжди знаходили за нею щось більш значуще: люблячі очі близьких людей, зміну пір року… «Зима, весна, літо і осінь – це ж не тільки холодно, брудно, жарко і волого, а ще й дуже красиво. Не забувайте про це», – додав актор.

У жовтні художній керівник театру «Сатирикон» Костянтин Райкін  виступив проти цензури та боротьби за моральність з боку російських громадських організацій, назвавши спроби цих організацій тиснути на театр і мистецтво «абсолютно беззаконними, екстремістськими, нахабними».