Рада ухвалила Закон про держпідтримку кіно в Україні, що дозволяє блокувати сайти

23 Березня 2017, 16:08

Верховна Рада підтримала законопроект про державну підтримку кінематографії в Україні з правками президента Петра Порошенка.

За відповідний документ 3081-дП проголосувало 270 народних депутатів.

Зазначимо, раніше депутати комiтету Ради з питань культури i духовностi прийняли правки президента Петра Порошенка до законопроекту “Про державну пiдтримку кiнематографiї України”.

Змiни та пропозицiї, якi глава держави подав на розгляд комiтету стосувалися фiнансового врегулювання сфери кiно. Члени комiтету одноголосно погодились з усiма зауваженнями президента.

Зокрема, в оновленому тексті законопроекту йдеться, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законодавчих актів. Управління коштами, отриманими для цілей державної підтримки кінематографії, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Джерелами формування коштів державної підтримки кінематографії є кошти, отримані від Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України; кошти Державного бюджету України, передбачені у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Також пропонується встановити штрафи для хостинг-провайдерів за невчасне реагування на заяву правовласників.

Крім цього передбачається можливість блокування ресурсів з піратським контентом в разі, якщо протягом 24 годин з часу отримання повідомлення про розміщення піратського контенту власник ресурсу не видалить його.

“Ми вдячні президенту за увагу до цього закону і за те, що він зміг подати правки і знайти спільну мову із представниками Верховної Ради і індустрії”, – зазначив один з авторів закону Микола Княжицький.

Нагадаємо, що 22 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кінематографії. З прийняттям закону про держпідтримку кінематографії, вперше в Україні з’явилася відповідальність за кінопіратство. Закон про держпідтримку кінематографії отримав велику підтримку Американської торговельної палати і посольства США.

Але у листопаді 2016 року президент Петро Порошенко скористався правом вето та повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон “Про державну підтримку кінематографії в Україні”.

Джерело:

espreso.tv, УНН

Рада ухвалила Закон про держпідтримку кіно в Україні, що дозволяє блокувати сайти