Програми СТБ визнали аморальними

Програми СТБ визнали аморальними Поштівка
5 Серпня 2016, 10:56

Телеканалу СТБ винесли попередження за трансляцію передач, де показують сцени домашнього насилля, вбивств і релігійних ритуалів. Мова йде, насамперед, про телепрограми «Слідство ведуть екстрасенси», «Кохана, ми вбиваємо дітей» та «Детектор брехні». Це рішення ухвалила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами позапланової перевірки, повідомляє «Gazeta.ua».

«Найголовніше, що показують у той час, коли діти могли це бачити і бачили, без попередження про зміст передачі. Звичайно, оголосили попередження, – каже голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. – От я слухав представників каналу СТБ – і переслідуємо соціальну мету, і ефективно, і ці передачі неповторні та необхідні. Ну, все розумію. І ідея непогана. Але беззаперечно у передачах, анонсах має бути відсутній навіть натяк на шкоду дітям, незалежно від її форми чи характеру. В денний час, коли раптом програму, яку може дивитись дитина, переривають таким – це неприпустимо».

«Після того як в програмі «Усе буде смачно» вранці у вихідний день показували як гнати самогонку і робити апарат, мене вже нічого не дивує», – каже Дарина Карякіна, член наглядової ради телеканалу «UA: Перший».

У Нацраді зазначили: щодо змісту цих передач і факту показу їх анонсів у денний час надійшло чимало скарг громадян. Крім того, фахівці Асоціації психологів України дійшли висновку, що неприпустимо показувати подібні сцени тоді, коли вони можуть потрапити на очі дітям.