Програми СТБ визнали аморальними

Програми СТБ визнали аморальними Поштівка
5 Серпня 2016, 10:56

Телеканалу СТБ винесли попередження за трансляцію передач, де показують сцени домашнього насилля, вбивств і релігійних ритуалів. Мова йде, насамперед, про телепрограми «Слідство ведуть екстрасенси», «Кохана, ми вбиваємо дітей» та «Детектор брехні». Це рішення ухвалила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами позапланової перевірки, повідомляє «Gazeta.ua».

«Найголовніше, що показують у той час, коли діти могли це бачити і бачили, без попередження про зміст передачі. Звичайно, оголосили попередження, – каже голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. – От я слухав представників каналу СТБ – і переслідуємо соціальну мету, і ефективно, і ці передачі неповторні та необхідні. Ну, все розумію. І ідея непогана. Але беззаперечно у передачах, анонсах має бути відсутній навіть натяк на шкоду дітям, незалежно від її форми чи характеру. В денний час, коли раптом програму, яку може дивитись дитина, переривають таким – це неприпустимо».

«Після того як в програмі «Усе буде смачно» вранці у вихідний день показували як гнати самогонку і робити апарат, мене вже нічого не дивує», – каже Дарина Карякіна, член наглядової ради телеканалу «UA: Перший».

У Нацраді зазначили: щодо змісту цих передач і факту показу їх анонсів у денний час надійшло чимало скарг громадян. Крім того, фахівці Асоціації психологів України дійшли висновку, що неприпустимо показувати подібні сцени тоді, коли вони можуть потрапити на очі дітям.

Програми СТБ визнали аморальними