Правнуки Олександра Олеся дали згоду на перепоховання письменника в Україні

4 Січня 2017, 13:23

Спадкоємці Олександра Олеся дали згоду на перепоховання праху свого відомого предка в Україні.

Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

«Посольство розшукало обох правнуків Олександра Олеся, які живуть в Канаді. Родина порадилася і вирішила погодитися із пропозицією перепоховати прах в Україні», – сказав Шевченко.

Він додав, що письмова згода родичів у терміновому порядку надсилається в Україну та Чехію. «У нас є письмова згода від обох правнуків на перепоховання і ми пересилаємо ці документи до Кабінету міністрів у Києві та до нашого посольства в Празі», – зазначив посол.

За його словами, наразі відомо лише про двох прямих спадкоємців Олександра Олеся, обидва з яких дали свою згоду на перепоховання. «На цей момент виглядає, що є всього два спадкоємці Олександра Олеся – двоє правнуків, які живуть в Канаді. Ця гілка роду опинилася за океаном після Другої світової війни», – наголосив Шевченко.

Він також подякував колективу Посольства України в Канаді за блискавичну роботу і додав, що «був, як і всі українці, шокований новиною про ексгумацію праху Олеся».

Як повідомлялося, останки відомого українського поета Олександра Олеся, який похований у Чехії, були примусово ексгумовані.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання Олександра Олеся у Чехії.

В МЗС України повідомили, що останки Олеся та його дружини після ексгумації були переміщені до депозитарію Ольшанського кладовища до моменту рішення родичів поета, які проживають у Канаді, щодо місця остаточного захоронення останків.

Джерело:

Укрінформ