Посли Великої сімки підтримали медичну реформу в Україні

10 Квітня 2017, 16:52

Посли країн Великої сімки (G7) в Україні заявили про свою підтримку медичної реформи в Україні.

У заяві дипломатів Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Японії, Великобританії, Франції, Італії та Канади, яка була оприлюднена у понеділок, 10 квітня, зазначається, що після нещодавньої зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я України (МОЗ) Уляною Супрун вони “хочуть наголосити на підтримці плану реформ охорони здоров’я”.

Посли G7 вважають, що ухвалення плану, який визначає державні гарантії фінансування застрахованих медичних послуг і лікарських засобів через Національну службу охорони здоров’я, є ознакою того, що Україна готова й зобов’язана просуватися вперед з її життєво важливими реформами у сфері охорони здоров’я та боротьби з корупцією.

На думку дипломатів, ухвалення законодавства, пов’язаного з реформою охорони здоров’я, стане важливим кроком на шляху зміни взаємодії українських громадян із державною медичною системою “для забезпечення того, щоб вони одержували послуги, які їм необхідні та на які вони заслуговують, у раціональний та законний спосіб”.

У заяві зазначається, що нинішнє керівництво МОЗ вже досягло багато чого в галузі охорони здоров’я. Проте, на думку послів G7, у цьому напрямку ще має бути пророблено велику роботу.

Раніше Міністерство охорони здоров’я презентувало пакет законодавчих ініціатив, який передбачає низку принципових змін в українській медицині.

16 березня Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про надання державних гарантій на медичні послуги та лікарські засоби.

Джерело:

Deutsche Welle