Пошта Швейцарії починає випробування безпілотних автобусів

Пошта Швейцарії починає випробування безпілотних автобусів Поштівка
11 Липня 2016, 15:19

Пошта Швейцарії повідомила, що її дочірня компанія PostBus розпочала офіційні тестування самохідних автобусних шатлів на дорогах загального користування.

Мікроавтобуси Arma, виготовлені французькою компанією Navya, уміщують 15 пасажирів, мають максимальну швидкість 45 км/год, яка під час випробувань обмежена до 20 км/год. (Прим. PostBus – один із провідних автобусних операторів Швейцарії; 3 900 працівників; 2 238 транспортних засобів; за рік перевозить біля 145 млн пасажирів).

У своїй інформації Пошта Швейцарії повідомила:

«Законодавство для використання автономних транспортних засобів на дорогах загального користування ще не розроблене. Унаслідок цього, необхідні спеціальні дозволи для того, щоб здійснити пілотний проект у місті Сьйон. Федеральне управління доріг та департамент дорожнього руху кантону Вале надали дозвіл на цей проект».

Безпілотні електроавтобуси було вперше показано в грудні. Випробування проходили на приватних землях упродовж останніх кількох місяців. Тепер розпочинається програма, яка передбачає вперше перевезення безпілотними автобусами пасажирів дорогами Швейцарії.

Випробування проходитимуть у центрі міста Сьйон, столиці кантону Вале, і триватимуть до жовтня 2017 року. У випробуваннях будуть задіяні два автобуси.

«Водії безпеки» будуть присутні на борту шатла під час кожного рейсу й допомагатимуть пасажирам, а також зможуть здійснити екстрене гальмування в разі необхідності. Також буде задіяний «телеоператор», який керуватиме системою і зможе зупинити автобуси безпосередньо на місці або дистанційно.

Ініціатива послуги PostBus щодо використанням безпілотних автобусів на дорогах загального користування країни може слугувати прикладом для наслідування іншим підрозділам Пошти Швейцарії.

 

Пошта Швейцарії починає випробування безпілотних автобусів