Польща звинуватила російських диспетчерів у катастрофі Ту-154

3 Квітня 2017, 14:17

Польська прокуратура звинуватила російських диспетчерів у тому, що вони умисно спровокували катастрофу літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом у 2010 році.

Як заявив на прес-конференції у Варшаві заступник генерального прокурора Польщі Марек Пасенек, аналіз речових доказів у справі про президентський Ту-154 дозволяє говорити про підозру в причетності до катастрофи двох смоленських авіадиспетчерів.

Пан Пасенек також сказав, що в диспетчерській вежі була третя людина, її особу поки що не встановили.

“Ми підозрюємо їх (двох диспетчерів і третю людину) в умисному провокуванні катастрофи”, – заявив Марек Пасенек.

“Фрагменти літака вивчать в британських та іспанських лабораторіях. Двом диспетчерам пред’являть звинувачення в умисному провокуванні катастрофи, третій людині – в пособництві. Ми направили прохання про юридичну підтримку російській стороні. Ми хочемо описати кожен фрагмент уламків Ту-154 на місці”, – повідомив на прес-конференції інший заступник генпрокурора Марек Кучиньский.

10 квітня 2010 року президентських літак, в якому перебував президент Польщі Лех Качинський і велика польська урядова делегація, розбився під час заходу на посадку на аеродром Північний в Смоленську. Загинули сам Качинський і ще 95 людей.

На прес-конференції в понеділок Марек Пасенек також розповів, що за підсумками проведеної ексгумації встановлено, що в п’яти гробах перебувають останки інших людей. Окрім цього, ще в двох похованнях підмінені тіла.

Місяць тому міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич звернувся до генеральної прокуратури країни з проханням перевірити дії колишнього польського прем’єр-міністра Дональда Туска під час розслідування авіакатастрофи в Смоленську.

На думку пана Мацеревича, Дональд Туск, який зараз обіймає посаду голови Європейської Ради, не вжив необхідних заходів для розслідування аварії.

Згідно з опитуванням на п’яту річницю катастрофи, більше 75% польських громадян вважали, що уряд пана Туска доклав недостатньо зусиль для пошуку причин трагедії.

Джерело:

BBC Україна