“Покращення” від Укрпошти: у Кошмаку, як і в більшості сіл, готуються жити без новин

Листоноші
25 Серпня 2018, 20:38

“Як жити без поштарів у Кошмаку?” — під таким заголовком на сайті громади цього села, що на Корсунщині, розміщено новину про реформування (читай — знищення) сільських поштових відділень.

“Розвиток ринкових електронних послуг є світовим трендом, який останнім часом тільки посилюється. Спочатку електронна пошта, веб-періодика, тоді відеозв’язок, електронні платіжні системи тощо. Так сталось, що старша частина жителів Кошмака в силу власної законсервованості до останнього часу не хотіла і не могла вчитись користуватись електронними сервісами. Коли поїзд пішов, то залишилось багато людей, які не будуть обслуговуватись належним чином. Мова йде про реформи “Укрпошти”, — йдеться на сайті. — “Багато соціальних функцій брало на себе це підприємство, адже навіть в найвіддаленішому куточку села поштарка принесе бабусі пенсію, газету, прийме платежі і навіть продасть деякі продукти”.

Як реформи “Укрпошти” вплинуть на життя громадян у Кошмаку?

“По-перше, це місцева, регіональна та республіканська преса. Якщо раніше поштарки заносили газети прямо до дверей майже щодня, то тепер ходити до мобільних відділень жителям Кошмака буде просто не з руки, особливо в час, що не завжди збігатиметься з плановим графіком. Це утворить тотальне падіння тиражів, люди перестануть читати газети. Такі ЗМІ можуть взагалі закриють через відсутність достатнього тиражу… По-друге, це пенсія та інші платежі. Добре, якщо в людей похилого віку є діти, що можуть зняти кошти через банкомат, а якщо у людини проблеми зі здоров’ям і потрібно подолати значну відстань для отримання коштів в мобільному відділенні при негоді. Що можна порадити? Вчити онлайн сервіси щодо сплати комунальних платежів. По-третє, це значне скорочення персоналу пошти. Куди підуть робити ці люди? Нових робочих місць не створено. Поштарі долали великі відстані по декілька разів на тиждень, а тепер залишаться будинки, в які взагалі ніхто не буде заходити. Це своєрідний зв’язок місцевого «бабиного радіо», коли поштарка більше новин розкаже, ніж напишуть в газеті. Функції поштарів безцінні особливо під час виборів, коли потрібно донести інформацію про потрібного кандидата.”

Автори статті доходять висновку, що недоліків такої “реформи” більше, ніж потрібно. Можливо, з часом будуть усунуті всі негаразди. Автомобілі  їздитимуть за графіком. А для розвитку інфорпростору тут буде нарешті підключений (!) швидкісний Інтернет. А ще автори нагадують, що вже з першого вересня в селі (як і по всій області) мають відключити аналогове телебачення, і тоді настане інформаційний вакуум.

Читайте також: «Поштовий колапс» у селах, або До чого готуватись сільським листоношам

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!