Пілотний проект Укрпошти закінчується пшиком

Logo_Ukrposhta
22 Липня 2018, 11:55

Схоже, скандальний пілотний проект «Укрпошти» на Чернігівщині поступово згортається.

Незважаючи на критику обласних ради та адміністрації, голів ОТГ і районних рад, керівництво ПАТ «Укрпошта» його вперто нав’язувало області. Мотивуючи збитковістю сільських поштових відділень, які спершу планувалося закрити в усіх селах, де менше двох тисяч мешканців. Під тиском критики та завдяки зусиллям першої заступниці голови Чернігівської ОДА Юлії Свириденко пілотний проект обмежили до трьох районів – Чернігівського, Ріпкинського та Куликівського.

Проте, як показав неповний місяць роботи по-новому, якість обслуговування стала просто неймовірно знущальною – листи з протестами від мешканців сіл потекли в органи влади, на сторінки газет.

Скажімо, у селі Виблі Куликівського району люди за годину до приїзду «поштової лавки» (так називають розрекламовані дирекцією «Укрпошти» автомобілі, що мають замінити листонош) вже займають чергу, заплатити комунальні послуги. А що буде при осінніх дощах і зимових морозах? А що робити тим, хто не дійде до тої лавки?

Голова Асоціації регіональної преси, редактор менської районної газети «Наше слово» Олександр Назаренко відзначає падіння тиражів газет, адже листонош скорочують, а люди просто бояться передплачувати газети, які хтозна як доставлятимуться.

Тож перший заступник голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур та директор Чернігівського відділення ПАТ «Укрпошта» Олена Дорошенко обговорили хід реформування об’єктів поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта». Як сказано в офіційному повідомленні, «за результатом обговорення було вирішено глибше вивчити ситуацію, скласти список порушень та відпрацювати їх в індивідуальному порядку. Адже модель надання поштових послуг на селі має бути максимально комфортною».

Якщо ж сказати без дипломатії – пілотний проект генеральної дирекції «Укрпошти» по заміні сільських поштових відділень пересувними машинами закінчується пшиком з витратою величезних сум на придбання машин. Зрештою, пшик був прогнозований. Для всіх, крім поштових керівників.

Василь ЧЕПУРНИЙ, Чернігівська область

Джерело:

Голос України