Підйом компанії “Tesla” поставив під загрозу не тільки нафту

Підйом компанії "Tesla" поставив під загрозу не тільки нафту Поштівка
10 Травня 2016, 14:04

Зростання продажів електричних автомобілів і спад у сфері дизельних технологій ставлять під загрозу всю галузь – від Південної Африки до Сибіру. Повідомляє Едді Ван Дер Вальт в статті “Підйом компанії” Tesla “поставив під загрозу не тільки нафта”, опублікованій на сайті Bloomberg.com.

Тепер плани Ілона Маска в автомобільній промисловості обіцяють сколихнути ще й ринок платини.

Але в цьому Маск не самотній. Практично кожен автовиробник поспішає впроваджувати електромобілі, щоб покласти край використанню бензину і дизельного палива. Оскільки споживачі переходять на електромобілі, падає попит на метал, важливий для очищення вихлопних газів від токсичних речовин. Дизельні моделі постраждали через скандал з викидами в Volkswagen. Майбутнє здається все більш похмурим. Навіть Саудівська Аравія готується до пост-нафтової ери.

“Це довгостроковий ризик для платини, адже транспортні засоби з електричними батареями не потребують платини”, – сказав Марк Елліот, аналітик Investec Plc (Лондон). Гібридні транспортні засоби можуть використовувати платину і, на його думку, забезпечать десятирічний перехід, але аналітик все ж упевнений, що електричні автомобілі візьмуть верх. У минулому році, майже кожна друга унція платини, в усьому світі, була продана автомобільній промисловості. Видобувають метал в основному в Південній Африці і Росії.

Уряди пропонують субсидії, щоб водії міняли автомобілі, а автовиробники впроваджують моделі, які коштують менше і долають відстані більше, ніж будь-коли. Покупці буквально вишикувалися в чергу, коли в березні Маск представив “Model 3” вартістю $ 35,000. У цьому році Chevrolet випустить в продаж “Bolt” вартістю $ 37,500, електричний автомобіль, який може подолати 200 миль (приблизно 322 кілометра). Німеччина, найбільший автомобільний ринок в Європі, в минулому місяці оголосила про виділення 1,2 млрд євро ($ 1,4 млрд) для стимулювання галузі, чверть цієї суми буде витрачена на створення загальнонаціональної мережі станцій високошвидкісний зарядки автомобілів. Споживачі в США можуть отримати податковий кредит на суму $ 7,500 від уряду.

“Тепер це стосується не тільки компанії” Tesla “, – говорить Ендрю Міллер, аналітик Benchmark Mineral Intelligence Ltd. (Лондон).” Активне виробництво батарей почалося в Китаї, Кореї та Японії “. За його словами, до 2020 року гібридні і повністю електричні транспортні засоби можуть скласти приблизно 5 відсотків автомобільного ринку.

Проте, занепад в галузі не можна назвати неминучим або безперечним. Автовиробники досліджують гідроелектричним альтернативи, для яких необхідна платина. Успішна розробка такої альтернативи може кинути виклик нинішнім електромобілів. За даними Міжнародного енергетичного агентства, метал може залишатися частиною структури енергетики і після 2050 року, оскільки використовується в гібридних технологіях.