ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні

26 Січня 2017, 09:03

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала проект резолюції «Функціонування демократичних інститутів в Україні».

Про це у своєму Facebook повідомив народний депутат України, віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський.

«Резолюція ПАРЄ «Функціонування демократичних інститутів в Україні» прийнята! Рахунок 106 на 11 знову на користь України! Важливо, що нашим опонентам не вдалося змінити терміни «російська агресія» на «внутрішній конфлікт», підмінити поняття «вільні вибори» на «вибори під дулом автомата» і виборчою комісією на чолі з автомойщиком!», – написав Логвинський.

Зазначимо, що при цьому ПАРЄ відхилила поправку про проведення виборів у Раду на окупованих територіях України.

Зокрема, ПАРЄ вітає здійснення електронного декларування та закликає владу забезпечити наявність у Національного агентства з попередження корупції необхідних ресурсів для проведення аудиту декларацій.

ПАРЄ також закликає Україну відкрити офіси Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у всіх регіонах країни, а також створити Спеціалізований антикорупційний суд для боротьби з поширенням корупції в судовій системі.

Поправка, в якій містилася така вимога, була запропонована проросійським депутатом з Німеччини Андрієм Гунько, та модифікована доповідачем Акселем Фішером (ФРН).

Пропонувалося затвердити норму про те, що «Проблема непредставленості у Верховній раді окремих регіонів Донецької та Луганської областей має бути вирішена якнайшвидше». Ця норма була підтримана переважною більшістю голосів у профільному комітеті і через це мала значну імовірність підтримки в залі.

В свою чергу, українська делегація та декілька проукраїнських депутатів скористалися правилами ПАРЄ, щоби не допустити постановку даної норми на голосування – поправу, що має статус «усної», можна зняти з розгляду, якщо під час її розгляду не менше 10 депутатів встануть на протест проти неї.

Після цього пропозиція була автоматично відхилена.

Джерело:

Zaxid.net

ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні