Палеонтологи знайшли батьківщину “короля динозаврів”

Палеонтологи знайшли батьківщину "короля динозаврів" Поштівка
21 Червня 2016, 10:25

Tyrannosaurus rex, що царював на території сучасної Північної Америки в кінці крейдового періоду, насправді був емігрантом – про це за результатами досліджень заявили шотландські палеонтологи, передає «Телеграф».

За словами шотландських палеонтологів з Університету Единбурга Стіва Брюссета і Томаса Кара, Tyrannosaurus rex є інвазивним видом, який прийшов на територію сучасної Північної Америки з Азії якраз в кінці розквіту епохи динозаврів.

На доказ своєї теорії вчені привели дані аналізу генеалогічного древа 28 видів тираннозавридів – сімейства тероподних динозаврів, які вимерли в кінці крейдового періоду, 65 млн років тому.

Предки тиранозаврів жили на суперконтиненті Пангея, розпад якого почався приблизно 200 млн років тому. Близько 67 млн ​​років тому зник морський шлях між територіями Азії і Північної Америки, проте залишався сухопутний “міст” між двома континентами. Можливо, саме його і використовували динозаври для міграції. Крім того, палеонтологи відзначили, що перші тираннозавриди були дуже невеликого розміру: “приблизно з коня”.