Новим прем’єром Вірменії став чиновник «Газпрому»

Новим прем'єром Вірменії став чиновник «Газпрому» Поштівка
13 Вересня 2016, 11:46

Новим прем’єр-міністром Вірменії став Карен Карапетян, який в останні роки працював у російському «Газпромі», а в 2010-11 роках обіймав посаду мера Єревана. Як повідомляє Українська правда, відповідний указ президент Вірменії Серж Саргсян підписав у вівторок.

«Призначити Карена Карапетяна прем’єр-міністром Республіки Вірменія”, – йдеться в документі.

53-річний Карапетян практично всю свою кар’єру працював в енергетичній сфері, у тому числі в уряді. У 2001-10 роках працював головою правління – генеральним директором спільного підприємства “АрмРосгазпром”, яке згодом повністю стало дочірнім підприємством російського “Газпрому”.

У 2010-11 роках обіймав посаду мера Єревана.

З 2011 року Карапетян працював у Москві першим віце-президентом “Газпромбанку”, а з 2012 року – за сумісництвом – заступником генерального директора компанії “Газпром Міжрегіонгаз”, а з минулого року – заступником генерального директора з міжнародних проектів фірми “Газпром енергохолдинг”.

 Кандидатура Карапетяна була одностайно ухвалена у четвер правлячою Республіканською партією Вірменії, яку очолює Саргсян.

Як відомо, у четвер прем’єр Вірменії Овік Абрамян, який очолював уряд з квітня 2014 року, оголосив про свою відставку. Це сталося після тривалої кризи.

У липні кілька десятків озброєних людей захопили територію поліцейської дільниці в Єревані, вимагаючи свободи опозиціонерам і відставки уряду. Протистояння спровокувало антиурядові акції протесту, що вилилося у політичну кризу в країні.

Новим прем’єром Вірменії став чиновник «Газпрому»