Нідерланди погрожують не ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС

Нідерланди погрожують не ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС ПоштівкаМарк Рютте
9 Грудня 2016, 16:29

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пригрозив не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.

Голландський прем’єр вимагає гарантій, згідно з яким Угода про асоціацію не стане кроком до членства України в ЄС, а також отримання військової допомоги.
“Якщо ми цього не отримаємо, на наступний день ми внесемо до парламенту закон, в якому йдеться про те, що ми не будемо ратифікувати Угоду про асоціацію”, – сказав Рютте.
Наголошується, що лідери ЄС проведуть зустріч у Брюсселі в наступний четвер, 15 грудня, в ході якої будуть намагатися врятувати операцію.
“Ми працюємо над тим, щоб зняти всі проблемні моменти, які піднімалися на референдумі”, – додав Рютте.
При цьому він позитивно висловився за ратифікацію Угоди про асоціацію.
Паралельно повідомляється, що у парламенті немає достатньо голосів для підтримки ратифікації. Ліві і праві партії в Нідерландах закликали Рютте слідувати результатами референдуму, в ході якого голландці виступили проти Угоди.
“Було б легко піти за результатами референдуму. Причина, по якій я виступаю проти такого варіанта в тому, що я абсолютно переконаний, що Європа повинна бути єдиною проти російської зовнішньої політики”, – підкреслив Рютте.
Нагадаємо, в Євросоюзі в понеділок, 12 грудня 2016 року, обговорюватимуть переговори щодо Угоди про асоціацію України з ЄС.
Джерело:

РБК Україна

Нідерланди погрожують не ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС