The New York Times: Величезні платежі “Партії регіонів” Манафорту – відображення каламутної української політики

paul-manafort-russiaПол Манафорт
19 Липня 2017, 20:06

Пол Манафорт, колишній голова передвиборного штабу Дональда Трампа, нещодавно представив Міністерству юстиції США фінансові звіти, які свідчать про те, що його лобістська фірма заробила майже 17 млн ​​доларів за два роки роботи на українську політичну партію зі зв’язками в Кремлі.

Примітно, що це більше, ніж всі витрати, які вказала сама партія за той же період, включаючи витрати її первинних політичних організацій, зарплати, витрати на друковану продукцію та інші витрати.

Ці розбіжності багато говорять про те, як працювали клієнти Манафорта – колишній президент України Віктор Янукович і його “Партія регіонів”.

А в ширшому сенсі вони підкреслюють наявність небезпеки, яка чатує іноземців, коли ті, спокушені великими гонорарами, вступають в співпрацю з політиками в країнах, де в кращому випадку законодавство, що стосується грошей в політиці, відрізняється від західного, а в гіршому – як Україна в ті роки – панує тотальна корупція.

Янукович був відсторонений від посади в результаті революції на Майдані 2014 року, після того як він, за твердженням нинішнього українського уряду, викрав не менше 1 млрд доларів. У роки, що передували його падінню, Манафорт отримував щедрі платежі за відшліфовування іміджу Януковича і “Партії регіонів” у Вашингтоні, незважаючи на те, що партія визнає лише скоромні витрати.

Наприклад, “Партія регіонів” повідомила про річні витрати в розмірі приблизно 11,1 млн доларів в 2012 році, за обмінним курсом того часу, виключаючи накладні витрати. За даними звітності, отриманої Мін’юстом США, Манафорт повідомив, що отримав від партії за той же період 12,1 млн доларів.

“Партія регіонів” повідомила про витрати в 3,7 млн ​​доларів в 2013 році, тоді як Манафорт повідомив про отримання платежів на 4,5 млн доларів.

Рукописні бухгалтерські книги, які спливли на поверхню минулого року, свідчать про те, що партія в реальності витратила близько 2 млрд доларів за останнє десятиліття або близько того, значну частину – нелегально. Деякі виплати, такі як плата посадовій особі виборного процесу, можливо, відносяться до розряду кримінально караного хабарництва.

Манафорту не було пред’явлено звинувачення в порушенні будь-яких законів на підставі наданої ним звітності про гроші, отримані за роботу в інтересах «Партії регіонів». Відомо про тривалі переговори Манафорта з чиновниками Департаменту юстиції, який контролює діяльність американців, що працюють на іноземні політичні партії та уряди.

У своїй заяві представник Манафорта Джейсон Мелоні стверджує, що за протиріччя в звітності відповідальна “Партія регіонів”.

“Всі питання про зобов’язання звітності потрібно направляти представникам цієї партії, відповідальним за таку звітність”, – йдеться в його заяві.

Робота Манафорта в Україні “була широко відома, і фірмі платили тільки за роботу, яку він виконував. Фактично, тільки в минулому місяці українські офіційні особи вказали, що немає доказів незаконних платежів”.

Хоча документи, розкриті після революції 2014 року, свідчать про те, що фонди партії поповнювалися за допомогою пожертвувань ультрабогатих українських сталевих і газових магнатів, вона намагалася підтримати популістський імідж, повідомляючи лише про скромний, навіть мізерний, річний бюджет.

“Це означає, що або Манафорт бреше, або «Партія регіонів» бреше”, – сказав в інтерв’ю український журналіст і парламентарій Сергій Лещенко, який виступає з критикою роботи Манафорта в Україні.

Малоймовірно, що Україна стане розслідувати ці протиріччя. «Партія регіонів» розформована, а прокурори зайняті розглядом набагато більш серйозних злочинів, ніж передбачувано недостовірна інформація в звітах про фінансування кампанії.

Більш того, в той час, коли партія подавала свої декларації, надання фальшивих звітів про фінансування кампаній вважалася адміністративним правопорушенням у тій же мірі, що й порушення правил паркування, і каралося штрафом у декілька сотень доларів, розповів Остап Кучма, аналітик партійного фінансування, член Громадянського руху “Чесно”.

Звіти, надані Манафортом Міністерству юстиції, не охоплюють весь період його роботи в Україні. Минулого літа The New York Times повідомила, що в рукописних бухгалтерських книгах партії відображена виплата в цілому 12,7 млн ​​доларів фірмі Манафорта з 2007 по 2012 рік.

Чиновники антикорупційних відомств України стверджують, що гроші були частиною нелегальних схем. Манафорт, який залишив посаду голови передвиборчого штабу незабаром після того, як вийшла стаття, заперечив отримання будь-якої готівки, а прокуратура України не висунула проти нього звинувачень.

Спеціальна антикорупційна прокуратура України зайняла ту ж позицію. Минулого місяця її керівник Назар Холодницький повідомив українському телебаченню, що записи в рукописному бухгалтерському реєстрі «Партії регіонів» не є свідченням отримання Манафортом незаконних виплат.

Але розслідування справи про “чорну бухгалтерію” «Партії регіонів», в тому числі записів, де згадується Манафорт, ще ведеться. Нещодавно матеріали були передані від одного відділення прокуратури до іншого, повідомив в інтерв’ю начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Партія регіонів” витрачала дуже багато грошей, підкуповувала виборців, вела незаконну рекламу”, – сказала в інтерв’ю виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, – Манафорт брав гроші, щоб створити їй позитивну репутацію на Заході”.

Оригінал на The New York Times

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!